Jako jeden z nielicznych Generalnych Wykonawców na rynku, CALMTEC BUILD dysponuje własnym potencjałem oraz zasobami, które pozwalają nam praktycznie bez zaangażowania dalszych podwykonawców realizować zadania inwestycyjne dla naszych klientów.  

Począwszy od własnych biur projektowych, poprzez roboty ziemne, wykonawstwo specjalistycznych robót żelbetowych, wykonanie i montaż konstrukcji stalowych, kończąc na wykonaniu obudowy ścian i dachu, zagospodarowanie terenu czy formalności prawno-administracyjne, wszystkie ww. prace wykonujemy własnymi zasobami. Dzięki temu jesteśmy w stanie z pełną odpowiedzialnością zagwarantować niezmienną najwyższą jakość, terminy, warunki cenowe oraz elastyczność podczas realizacji skomplikowanych procesów inżynieryjnych dla naszych klientów.

Potencjał naszej firmy w zakresie GENERALNEGO WYKONAWSTWA INWESTYCJI uzupełniają spółki powiązane z nami właścicielsko i składające się na zasoby CALMTEC BUILD. Od przeszło 15 lat na rynku polskim i rynkach zagranicznych zdobywamy doświadczenie i budujemy potencjał, który pomaga rozwijać się naszym klientom.

Posiadamy dwa zakłady produkcyjne w Dąbrowie Górniczej oraz Czarkowie k. Pszczyny dzięki którym jesteśmy w stanie wyprodukować  do 250 ton konstrukcji stalowych miesięcznie. Doświadczenie naszych pracowników oraz posiadany nowoczesny park maszynowy pozwalają nam na zaspokajanie potrzeb klientów z najbardziej wymagających branż. Uzyskanie wysokiej jakości wykonywanych konstrukcji oraz urządzeń zawdzięczamy również wprowadzonym w naszej firmie systemom zapewnienia jakości. Firma wdrożyła i certyfikowała w uznanych jednostkach systemy zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009, PN EN 1090-1 i 2+A1:2012, PN EN ISO 3834.

Projektujemy zgodnie z nowoczesną koncepcją BIM (Building Information Modelling) z użyciem aktualnego oprogramowania pakietów AUTODESK oraz TEKLA STRUCTURES. Każdy nasz projekt posiada model 3D konstrukcji, udostępniany jest klientom, celem koordynacji pozostałych branż budowlanych, co łatwo identyfikuje zakresy odpowiedzialności, wyklucza potencjalne kolizje, przyspiesza realizację prac oraz obniża koszty realizacji.

Wykonujemy wysokospecjalistyczne montaże konstrukcji stalowych i instalacji technologicznych dla klientów z branży budowlanej, automotive oraz energetyki. Profesjonalne ekipy montażowe pod nadzorem doświadczonej kadry kierowniczej z uprawnieniami do prowadzenia robót realizują procesy montażowe przy wnoszeniu nowych inwestycji, wzmacnianiu konstrukcji istniejących oraz montażu i przebudowie linii produkcyjnych na terenie całej Europy.

Dostarczamy stal konstrukcyjną i zbrojeniową na potrzeby inwestycji realizowanych w budownictwie i przemyśle. Posiadamy szeroki asortyment materiałów hutniczych począwszy od stali węglowych po stale wysokostopowe, nierdzewne, żaro- i kwasoodporne.

Centrum serwisowe Calmtec Service oferuje pełną obróbkę stali węglowej i nierdzewnej w jednym miejscu. Cięcie laserowe i plazmowe blach do 12 m długości. Gięcie blach do 6m długości.

Na potrzeby realizowanych inwestycji realizujemy usługi transportowe w zakresie przewozu krajowego i międzynarodowego. Obsługujemy ładunki od 15 kg do 24 ton oraz przewozy ponadgabarytowe.